Prezentacje specjalności magisterskich 
Zapraszamy na spotkanie poświęcone prezentacjom specjalności magisterskich, które studenci czwartego roku wybiorą jeszcze w tym tygodniu.

Poszczególne specjalności reprezentować będą studenci, którzy w ciągu ok 10-15 minut przedstawią: cel, przedmioty i wykładowców (oczywiście nie zabraknie też kilku słów na temat własnych, subiektywnych wrażeń).

Na spotkanie mogą przybyć oczywiście również studenci młodszych lat.

Czas: czwartek, 6.12, godz. 17.00-19.00
Miejsce: CW, C8
  |   ( 3 / 1011 )
IT Academic Day 
Grupa .NET zaprasza na IT Academic Day , największą w Poznaniu konferencję technologiczną poświęconą rozwiązaniom Microsoft, która odbędzie się 4 i 5 grudnia na Politechnice Poznańskiej.

Organizatorzy zapewniają, że będzie to wspaniała okazja by poznać Windows Server 2008, PowerShell, LINQ i inne nowoczesne technologie, a także zasady projektowania efektownych i efektywnych interfejsów graficznych podczas sesji dotyczącej Silverlight i narzędzi z serii Expression.

Dla osób zarejestrowanych przygotowane są materiały konferencyjne oraz wiele nagród : książki, oprogramowanie i sprzęt komputerowy!

Szczegółowy plan konferencji i rejestracja
Do rejestracji potrzebne jest konto na codeguru.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny!


  |   ( 3 / 840 )
Mashups - nowe podejście do aplikacji webowych 
Kto : Łukasz Piotrowiak
Gdzie : CW, C6
Kiedy : czwartek 29 listopada, 18:30
Czas trwania : <1.5 h

Opis : Tematem spokania będzie prezentacja tego popularnego ostatnio trendu wśród aplikacji webowych w tym omówienie kilku aspektów technicznych z nimi związanych oraz podejścia do niego czołowych graczy na rynku.

Słowa kluczowe : mashups, RSS, API, Google, Yahoo, Web2.0, gadgets/widgets

  |   ( 3 / 988 )
Java oraz .NET 
Zapraszamy w najbliższy czwartek na 10 rundową walkę gigantów, dwóch najpopularniejszych środowisk uruchomieniowych:
Java oraz .NET.

Jeżeli chcesz wiedzieć:
który z przeciwników jest wydajniejszy,
bardziej ekonomiczny,
lub dopiero ich poznajesz,
albo chcesz zabrać głos bo masz własne zdanie na ten temat,
przyjdź i włącz się w dyskusję, czekamy na Ciebie!

Kiedy: czwartek 15.11.2007, godz 18:30
Gdzie: CW sala C6
Kto: dyskusję poprowadzi Mikołaj Małaczyński

  |   ( 3 / 963 )
Budujemy klaster obliczeniowy na PP 
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby w poniedziałek 12 listopada 2007 na godzinę 17:00 do sali 8 w Centrum Wykładowym PP na spotkanie nowo powstającej sekcji klastrów.

Sekcja klastrów BooBoo stawia sobie za cel zbudowanie i utrzymanie klastra obliczeniowego na Politechnice Poznańskiej wykorzystując przy tym zasoby i przychylne środowisko uczelniane. Będzie to sekcja o profilu dużo bardziej warsztatowym niż wykładowym w myśl zasady "learning by doing". Będziemy też pomagali przy rozwiązywaniu autentycznych problemów obliczeniowych z różnych dziedzin, pochodzących od pracowników i studentów PP.

Na początku będziemy mieli do dyspozycji od kilku do kilkunastu maszyn by przełamać pierwsze lody i pozyskać jakieś realne podstawy do podejmowania dalszych decyzji co do kierunków naszych działań. Baza sprzętowa będzie rosła w miarę naszego rozwoju.

Interesują nas ludzie którzy chcieliby zdobyć umiejętności i doświadczenie związane z klastrami obliczeniowymi i są gotowi poświecić swój czas i wysiłek aby to osiągnąć (aczkolwiek z radością powitamy także takich którzy wspomniane umiejętności i doświadczenie już posiadają:)

  |   ( 3 / 788 )

Wstecz Dalej