Budujemy klaster obliczeniowy na PP 
Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby w poniedziałek 12 listopada 2007 na godzinę 17:00 do sali 8 w Centrum Wykładowym PP na spotkanie nowo powstającej sekcji klastrów.

Sekcja klastrów BooBoo stawia sobie za cel zbudowanie i utrzymanie klastra obliczeniowego na Politechnice Poznańskiej wykorzystując przy tym zasoby i przychylne środowisko uczelniane. Będzie to sekcja o profilu dużo bardziej warsztatowym niż wykładowym w myśl zasady "learning by doing". Będziemy też pomagali przy rozwiązywaniu autentycznych problemów obliczeniowych z różnych dziedzin, pochodzących od pracowników i studentów PP.

Na początku będziemy mieli do dyspozycji od kilku do kilkunastu maszyn by przełamać pierwsze lody i pozyskać jakieś realne podstawy do podejmowania dalszych decyzji co do kierunków naszych działań. Baza sprzętowa będzie rosła w miarę naszego rozwoju.

Interesują nas ludzie którzy chcieliby zdobyć umiejętności i doświadczenie związane z klastrami obliczeniowymi i są gotowi poświecić swój czas i wysiłek aby to osiągnąć (aczkolwiek z radością powitamy także takich którzy wspomniane umiejętności i doświadczenie już posiadają:)

  |   ( 3 / 540 )
Polsoft MindSpace 2007 - rozstrzygnięcie konkursu 
14. czerwca o godzinie 18.30 zapraszamy do sali C6 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2 na rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego podczas Dnia z IT, Polsoft MindSpace 2007. W trakcie spotkania będzie można usłyszeć autorów zwycięskich prac konkursowych opowiadających o swoich projektach podejmujących jeden z poniższych tematów:

1) "Twój pomysł na nowatorskie zastosowanie technologii mobilnych" - opis koncepcji, uzasadnienie innowacyjności, szanse możliwości zastosowań.
2) "Nowatorskie zastosowanie koncepcji AJAX w praktyce" - opis rozwiązania i implementacja prototypu aplikacji webowej.
3) "Eclipse Equinox - Nowe horyzonty" - opis pomysłu i implementacja prototypu aplikacji.

Regulamin konkursu
Dzień z IT
  |   ( 3.1 / 1383 )
Cykl życia projektu technologicznego - na podstawie doświadczeń z NaviExpert 
Zapraszamy w najbliższy czwartek, 17.05 na wykład poświęcony ciekawym zagadnieniom z szeroko rozumianej dziedziny biznesowych zastosowań informatyki. Przedstawi je nam kierownik projektu NaviExpert - systemu nawigacji, który powstał przy Politechnice Poznańskiej i odniósł komercyjny sukces. Wśród tematów, które zostaną poruszone na spotkaniu znajdą się:
  • Wizje strategiczne w projektach technologicznych
  • Projekt NaviExpert - historia, stan obecny, plany
  • Cykl życia projektu technologicznego, źródła finansowania na różnych etapach
  • Doświadczenia pracownika naukowego w świecie biznesu
  • Aspekty technologiczne NaviExpert
Prelegent: dr hab. inż. Andrzej Jaszkiewicz
Gdzie: CW, sala C6
Kiedy: 18.30, czwartek 17.05
Czas trwania: ok 1h
Słowa kluczowe: Systemy mobilne, zarządzanie projektem informatycznym, GPS, nawigacja, GSM

  |   ( 3 / 1271 )
Środowisko informatyczne Politechniki Poznańskiej 
W najbliższy czwartek, 26 kwietnia, gościć będziemy kierownika Centrum Zarzadzania Siecią Komputerową Politechniki Poznanskiej, pana Tomasza Kokowskiego.

Jest to najwłaściwsza osoba, by opowiedzieć o strukturze i warunkach eksploatacji złożonego środowiska informatycznego na przykładzie Uczelnianej Sieci Komputerowej i zbioru heterogenicznych systemów informatycznych Politechniki Poznańskiej.

Pozostałe zagadnienia, które zostaną poruszone podczas prelekcji to m.in. uwarunkowania, topologia i struktura logiczna sieci transmisji danych, integracja heterogenicznych systemów informatycznych oraz kierunki rozwoju sieci uczelnianej.

Czas: 26 kwietnia, godz. 18.30
Miejsce: sala C6, Centrum Wykładowe PP
Czas trwania: ok. 45 minut
Słowa kluczowe: środowisko informatyczne, sieć komputerowa, heterogeniczne systemy informatyczne, eksploatacja sieci i systemów informatycznych

Jeżeli interesujesz się powyższymi zagadnieniami, nie może Ciebie zabraknąć na tym spotkaniu!
  |   ( 3 / 1341 )
Powrót do przeszłości: proste chwyty, fajne efekty. 
19. kwietnia o 18.30 zapraszamy do sali C6 na spotkanie, które poprowadzi dr inż. Dawid Weiss. Na temat spotkania sam prelegent pisze:
Chciałbym powrócić nieco do historii tzw. "demo sceny" i przybliżyć realia,
w których pisało się "demka" na komputery 8 i 16-bitowe. Programowanie wtedy
sprawiało niemałą frajdę, wyniki były ciekawe -- spróbujemy niektóre
z nich odtworzyć przy pomocy Java2D i Java3D.

Słowa kluczowe: Demo. Intro. Shadebobs. Precalc.

Czas trwania spotkania: ok. 60 min.

Dawid Weiss uzyskał tytuł "Najlepszego Wykładowcy", przyznawany przez BooBoo na podstawie wyników ankiety Nasza Ocena.

Zanotujcie w swoich kalendarzach, zapowiada się ciekawie!

Zobacz zdjęcia
  |   ( 2.9 / 536 )

Wstecz