Project Hoshimi - podstawy i strategie 
Zapraszamy na spotkanie prezentujące konkurencję Project Hoshimi konkursu Imagine Cup. Celem tej konkurencji jest stworzenie algorytmu grającego w atrakcyjną grę strategiczną.

Krótko od prelegenta:
"Na prezentacji chciałbym zaprezentować na czym konkurencja polega, pokazać środowisko konkursowe, pokazać jak w praktyce napisać bibliotekę implementującą prosty algorytm oraz podzielić się doświadczeniem, na co należy zwrócić uwagę projektując algorytm, który ma mieć szansę na sukces. Powiem również o pomyśle stworzenia wewnętrznego symulatora rozgrywek, który będzie szansą na znaczne polepszenie rezultatów osiąganych przez drużyny z Politechniki.
Mimo, że technologią konkursową jest MS .NET, nie wymagam, aby wszyscy uczestnicy ją znali - w Hoshimi od strony programistycznej wymagane są takie podstawy, że każdy jest w stanie wystartować. Myślę, że startując w Hoshimi można zyskać wiele cennego doświadczenia, dlatego zapraszam wszystkich, którzy mają trochę czasu, który chcieliby poświęcić na coś przyjemnego i pożytecznego."

Kto: inż. Szymon Wąsik
Gdzie: CW sala C6
Kiedy: czwartek, 10.01.2008, godz. 18.30

Słowa kluczowe: konkurs Imagine Cup, Hoshimi Project, gra strategiczna, sztuczna inteligencja, rywalizacja

Zapraszamy!
  |   ( 3 / 1159 )
Konkurs dla studentów informatyki na najlepszą pracę inżynierską/magisterską 
Do 29 lutego 2008 roku trwa III edycja Konkursu na najlepszą pracę inżynierską/magisterską z zakresu rozwiązań internetowych realizowanych w technologii J2EE, zorganizowanego przez e-point SA.

Nagrody w edycji '2007:
I miejsce: nagroda pieniężna - 5 tys zł,
II miejsce: nagroda pieniężna - 3 tys zł,
III miejsce: nagroda pieniężna - 2 tys zł.

Szczegóły dotyczące konkursu i trybu zgłoszeń znajdują się na stronie
www.e-point.pl/konkurs new=true]www organizatorów[/url].

  |   ( 3 / 450 )
Prezentacje specjalności magisterskich 
Zapraszamy na spotkanie poświęcone prezentacjom specjalności magisterskich, które studenci czwartego roku wybiorą jeszcze w tym tygodniu.

Poszczególne specjalności reprezentować będą studenci, którzy w ciągu ok 10-15 minut przedstawią: cel, przedmioty i wykładowców (oczywiście nie zabraknie też kilku słów na temat własnych, subiektywnych wrażeń).

Na spotkanie mogą przybyć oczywiście również studenci młodszych lat.

Czas: czwartek, 6.12, godz. 17.00-19.00
Miejsce: CW, C8
  |   ( 3 / 1011 )
IT Academic Day 
Grupa .NET zaprasza na IT Academic Day , największą w Poznaniu konferencję technologiczną poświęconą rozwiązaniom Microsoft, która odbędzie się 4 i 5 grudnia na Politechnice Poznańskiej.

Organizatorzy zapewniają, że będzie to wspaniała okazja by poznać Windows Server 2008, PowerShell, LINQ i inne nowoczesne technologie, a także zasady projektowania efektownych i efektywnych interfejsów graficznych podczas sesji dotyczącej Silverlight i narzędzi z serii Expression.

Dla osób zarejestrowanych przygotowane są materiały konferencyjne oraz wiele nagród : książki, oprogramowanie i sprzęt komputerowy!

Szczegółowy plan konferencji i rejestracja
Do rejestracji potrzebne jest konto na codeguru.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny!


  |   ( 3 / 840 )
Mashups - nowe podejście do aplikacji webowych 
Kto : Łukasz Piotrowiak
Gdzie : CW, C6
Kiedy : czwartek 29 listopada, 18:30
Czas trwania : <1.5 h

Opis : Tematem spokania będzie prezentacja tego popularnego ostatnio trendu wśród aplikacji webowych w tym omówienie kilku aspektów technicznych z nimi związanych oraz podejścia do niego czołowych graczy na rynku.

Słowa kluczowe : mashups, RSS, API, Google, Yahoo, Web2.0, gadgets/widgets

  |   ( 3 / 988 )

Wstecz Dalej